Artykuły
Notice: Undefined variable: nazwa_kategorii_artykulow in /home/users/notowanianet/public_html/notowanianet/apps/frontend/views/artykuly/index.phtml on line 9

Zasady funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych

Giełda Papierów Wartościowych jest miejscem, w którym można zawierać liczne transakcje, których cena jest uzależniona bezpośrednio od podaży oraz popytu. Wszelkie transakcje przeprowadzane na tej giełdzie podlegają pod Ustawę związaną z Prawem o publicznym obrotem papierami wartościowymi. W związku z tym każda osoba realizująca transakcje na giełdzie podlega takim regulacjom, więc warto się z nimi najpierw dobrze zapoznać. 

Zobacz cały artykuł

Rodzaje giełd. Jaki jest ich podział?

Giełda jest miejscem, gdzie można obracać różnymi dobrami, w tym instrumentami finansowymi oraz papierami wartościowymi. Coraz więcej osób myśli poważnie o tym, aby rozpocząć swoją przygodę z giełdą, jednak potrzebne jest wtedy wykonanie kilku niezbędnych kroków. Mianowicie chodzi tutaj o otworzenie rachunku inwestycyjnego w domu maklerskim, ale też posiadaniu kapitału finansowego. Bez takiego kapitału nie da się przecież skutecznie obracać instrumentami finansowymi. Giełdę można podzielić na kilka podstawowych rodzajów.

Zobacz cały artykuł

Rodzaje akcji

Założenie rachunku inwestycyjnego w domu maklerskim powoduje, że można zacząć kupować akcje. Trzeba jednak wiedzieć, że akcja akcji nie jest równa, dlatego należy znać się na rynku i obowiązujących tam pojęciach. Akcje podzielić można na kilka podstawowych rodzajów, o czym zainteresowanym więcej powiedzą maklerzy. Do wyboru ma się następujące akcje:

Zobacz cały artykuł

Jak kupować akcje? Poradnik dla początkujących

Wiele osób chce zacząć kupować akcje, jednak nie wszyscy wiedzą jakie kroki należy podjąć, aby zrealizować swój cel. W sytuacji, gdy ktoś chce kupować akcje musi rozpocząć od założenia rachunku inwestycyjnego. Bez takiego rachunku nie da się osiągnąć sukcesu w tej dziedzinie. Należy więc skierować się do wybranego domu maklerskiego, gdzie będzie można taki rachunek otworzyć. Dzięki niemu można:

Zobacz cały artykuł